Oтборите на България U21 и Естония U21 ираят при резултат 4:0 в шестия

...

НА ЖИВО: България U21 - Естония U21 4:0, Асен Митков бележи

Oтборите на България U21 и Естония U21 ираят при резултат 4:0  в шестия си мач от квалификациите за Евро 2025 в група „ D “.

През първото полувреме попадения нямаше. В 50-ата минута обаче Георги Николов даде преднина на българите. Десет минути по-късно нападателят удвои преднината на България.

Още в 5-ата минута се откри първата добра опция пред българите. Станислав Шопов изведе Марин Петков в наказателното, а футболистът на Левски потърси далечния десен ъгъл на вратата, само че ударът му не попадна в задачата.

Следващите минути бяха по-силни за гостите, които натиснаха. В 20-ата минута Данил Кураксин получи в пеналтерията на България и стреля. Неговият изстрел по земя обаче бе неакуратен.

В 32-ата минута Никола Илиев сподели добра техника, освобождавайки се отдясно. Последва центриране на далечна греда, където бе Христия Петров. Капитанът на България стреля с глава, само че топката мина встрени от задачата.

Добрите мигове за нашите продължиха. Около минута по-късно Емил Ценов опитва шанса си със мощен шут от далечна отдалеченост. Каур Кивила за всеки случай реши да се намеси и да отрази удара.

Станислав Шопов проби отдясно в 38-ата минута и опита да изненада противниковия пазач с удар в близкия ъгъл. Вратарят на Естония обаче внимаваше и мазета в ъглов удар, от който българските футболисти не съумяха да се възползват.

Две минути по-късно Шопов още веднъж обстрелва вратата на гостите, този път с левия крайник опита да завърти топката в далечния ъгъл, само че на осъществяването му липсваше малко акуратност.

Второто полувреме стартира чудесно за България с няколко положения, в това число и удар на Никола Илиев в 50-ата минута. Секунди по-късно Станислав Шопов прати центриране в наказателното, а Георги Николов майсторски насочи топката и я прати в мрежата за 1:0.

В 59-ата минута Георги Николов имаше нов късмет да се разпише след добър извеждащ пас на Никола Илиев. Все отново нападателят на Хебър стреля от сложна позиция и не откри задачата.

Само минута по-късно обаче още веднъж голмайсторът бе потърсен с центриране на Марин Петков. Николов засече подаването от десния фланг и за повторно прати топката в мрежата с удар с глава.

В 65-ата минута Станислав Шопов направи резултата типичен. Той получи в наказателното, обърна се и стреля. С доза шанс топката се оказа във вратата на Кивила след рикошет в бранителя Роберт Вееринг.

Натискът на българите продължи. Само минута след гола на Шопов, младежките ни национали стигнаха до нов гол. Този път попадението пристигна след удар на Асен Митков отвън наказателното на Естония. Отново имаше рикошет, който направи удара неспасяем за стража на гостите.

LIVE | БЪЛГАРИЯ U21 – ЕСТОНИЯ U21 4:0

1:0 Георги Николов 50'

2:0 Георги Николов 60'

3:0 Станислав Шопов 65'

4:0 Асен Митков 66'

Съставите на двата тима:

БЪЛГАРИЯ U21 : 12. Дамян Христов, 2. Мартин Стойчев, 4. Християн Петров, 5. Велко Йеленкович, 15. Мартин Атанасов, 22. Асен Митков, 6. Емил Ценов, 8. Станислав Шопов, 10. Никола Илиев, 21. Мартин Петков, 9. Георги Николов

Селекционер: Александър Димитров

ЕСТОНИЯ U21 :  1. Каур Кивила, 5. Даниил Сотшугов, 15. Роберт Вееринг, 4. Андреас Вахер, 2. Кристо Хусар, 7. Данил Кураксин,14. Тристан Теевали, 6. Кевор Палумец, 11. Никита Михайлов, 16. Рамол Силамаа, 9. Александър Шаповалов

Селекционер: Сандер Пост